הגדל חלון
 נתן (נתי) הרמתי
 
נתן (נתי) נולד ביום י"א באלול תשט"ז ,18.8.1956, בחיפה, להוריו אראלה וצבי. 
בילדותו עברה המשפחה לרמת-אביב,  ונתי גדל ולמד בבית-הספר היסודי "אורנים" ובבית-הספר התיכון "אליאנס". נתי אהב ספורט, בעיקר ספורט ימי. הוא אהב לקרוא, לראות קולנוע ולהאזין למוסיקה.
בנובמבר 1974 התגייס לצה"ל, ובחר להתנדב לשייטת. בחירתו הייתה מפתיעה. הוא עבר שורה ארוכה של קורסים מסווגים, קורס צלילה וקורס חובשים קרביים. הצטיין כחייל נועז ובעל שיקול-דעת רב. עד מהרה נוכחו כולם לראות, כי נתי קורץ מחומר מיוחד, ואכן בחוות-דעת שנכתבה עליו במהלך שירותו, כתבו מפקדיו: "נתי הוא חייל טוב, אפשר לסמוך עליו. הוא ממלא את המוטל עליו, אדם ישר, חייל חושב, בעל כושר ארגון וניהול, ממושמע ואחראי". בתקופת שירותו הסדיר התקדם בסולם הדרגות.
לאחר ארבע שנות שירות, השתחרר בדרגת סמ"ר מצה"ל, ונסע לטיול ארוך בדרום אמריקה. בשובו נישא לחברתו דלית, והקים את ביתו בתל אביב. נתי למד משפטים באוניברסיטת ת"א והתחיל לעבוד כמתמחה במשרד עורכי דין. הוא היה סטודנט מצטיין בפקולטה ונבחר כחבר מערכת כתב העת "עינוי משפט".
באפריל 1985 נקרא לשירות מילואים והוטל עליו להדריך חיילים, שהיו בתקופת גיבוש לקראת שירותם ביחידתו המובחרת. ביום 2.4.1985 בוצע תרגיל של טיפוס על גשר מסילת-הרכבת, ליד עתלית. בעת התרגיל, נתי כאדם בעל חוש אחריות מפותח בחר להיות על הגשר כדי לוודא שלא יקרו תקלות. הוא היה שם כשפניו כלפי דרום וגבו לכיוון צפון (חיפה). הוא לא ראה או שמע את הרכבת המתקרבת מצפון. הקטר פגע בו והפילו מהגשר למטה. נתי נפצע פצעים אנושים. הוא הובהל לבית-החולים וארבעה ימים נאבק על חייו. ביום ט"ז בניסן תשמ"ה, 6.4.1985, מת מפצעיו. בן 29 היה בנופלו.
נתי הובא למנוחות בבית-הקברות בקריית-שאול בתל-אביב. השאיר אחריו רעיה, הורים, אח ואחות. מפקד יחידתו כתב במכתב התנחומים למשפחתו: "נתי התגייס ליחידה ושירת בה
כלוחם בקבוצה העילית של היחידה במשך ארבע שנים. עם שחרורו עבר למערך המילואים
ועסק בהדרכת חניכים, תפקיד שיוחד לטובי הלוחמים במילואים. הוא היה אדם שקול, בהיר מחשבה ודבק במשימותיו עד הסוף. עם מותו נקטף בעל ואדם נהדר".
דף ננצחה זה נכתב על-ידי הגר מור
רכזת פרוייקט עבודות סמינריוניות מצטיינות
במכלל סמינר הקיבוצים