הגדל חלון
דן רונן
 
דן נולד בראש פינה ביום א' באב תשי"א, 3.8.1951, להוריו ציונה ויצחק. דן היה בנם הבכור. הוא גדל בתל אביב, למד בבית הספר היסודי על שם טשרניחובסקי בעיר, ואת לימודיו התיכוניים עשה בבית הספר "אורט טכניקום". הוא המשיך ללמוד שנתיים נוספות וסיים כהנדסאי אוטומציה. דני, כפי שקראו לו אוהביו, היה תלמיד מצטיין שעזר בכל עת לחבריו, אפילו בזמן מבחנים.
כנער, נתן דני בשעות אחר הצהריים שיעורים פרטיים וגם שימש כשמרטף.
דני אהב מאוד את תחום הספורט והירבה לעסוק בו. הוא רץ בכל בוקר וערב, עסק בסייף באגודת "מכבי", וזכה פעמיים במקום הראשון בתחרויות סייף.  דני אהב מאוד לטייל, להסתובב בטבע, והירבה בטיולים ברחבי הארץ.
בנוסף לעבודה ולתחביביו הרבים, היה דני פעיל בתנועת "הנוער העובד והלומד".
דני אהב מאוד את חבריו, הלך למסיבות, רקד ובילה ותמיד היה הראשון להצחיק ולרומם את מצב הרוח של כולם. חבריו מספרים כי דני היה הכתובת לשיחה מלב אל לב ולקבלת עצה טובה.
דני התגייס לצה"ל בפברואר 1971, והתנדב לחטיבת גולני, בהתאם למסורת המשפחתית. מפקדיו וחבריו ליחידה זוכרים את דני כרוח החיה ביחידה, כראשון שמתנדב לעזור, כאחד שלא מתלונן על התנאים הקשים והאימונים המפרכים. כל שנדרש ממנו עשה במסירות ובהצלחה רבה.
בזמן שירותו בצה"ל פרצה מלחמת יום הכיפורים, ויחידתו של דני הוצבה ברמת הגולן, לקרבות נגד הסורים.
לאחר הקרב על החרמון, הוא לא התקשר הביתה והוריו דאגו לו מאוד. אביו אשר היה איש משטרה, הפעיל את קשריו וניסה לברר מה עלה בגורל בנו. הייתה לו הרגשה רעה שהוא לא יזכה עוד לראותו. עוד באותו יום התממשה הרגשתו הרעה, והוא קיבל את הידיעה כי בנו נהרג.
בערב הוא סיפר על כך לרעייתו, אמא של דני, ובה בעת הגיעה גם ההודעה הרשמית מהצבא.  
לאחר מותו של דני הוענק לו ציון לשבח מטעם הרמטכ"ל על גילוי אומץ לב, קור רוח ותושייה: "ביום 13 באוקטובר 1973, בעת לחימת הפלוגה בבית ג'אן, גילה הכוח צלף סורי על הגבעה. החוליה של סמ"ר דן רונן ז"ל הגיעה קרוב לאזור בו היה הצלף, זרקה רימון וסמ"ר דן רונן ז"ל ירה בו והרגו. אחרי כן בירידה לכפר, עזר למ"פ לארגן את הכוח". 
בני משפחתו וחבריו זוכרים את דני כאדם בעל תכונות נדירות, בעל אחריות לביתו ומשפחתו, מלא אהבה ואכפתיות לזולת, בעל טוב לב ורצון לעזור. כולם אהבו אותו.
דני השאיר אחריו אם ואב ושתי אחיות,  כואבים ומתגעגעים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.
 
 
 
 
דף הנצחה זה נכתב על ידי הגר מור
רכזת פרויקט הקדשת עבודות
סמינריוניות מצטיינות