הגדל חלון

אורן אללוף
 
אורן נולד ב- י"ז בתמוז תש"ל, 21.7.1970, להוריו ויקטור ונעמי. הוא  היה הילד החמישי ו"בן הזקונים" במשפחת אללוף, שגרה בחולון. אורן למד בבית הספר היסודי "התבור" ובבית הספר המקצועי "אורט" במגמת מכונאות. כילד אהב אורן ללמוד. הוא היה תלמיד מצטיין ומוריו אהבוהו מאוד. הוא עמד בהצלחה בבחינות הבגרות. באופיו אורן היה נער שקט, מופנם וצנוע. הוא הסתפק תמיד במה שהיה לו, ולא אהב להתבלט. הוא התמיד בעזרה לאחרים, והיה פעיל בקהילה ובמסגרת בית הספר. אורן למד את שפת הסימנים, ולימד ילדים לקויי שמיעה.
את זמנו הפנוי הקדיש אורן לשני תחביביו העיקריים: ספורט וקריאה. הוא היה פעיל בנבחרת הכדורעף של "אליצור חולון" ואהב לשחק גם כדורגל. הוא אף ייצג את בית ספרו בתחרויות כדורעף שנערכו בפאריס. גם בתחום זה אורן הצטיין תמיד.
חודשים ספורים לפני שהגיע למצוות, לקה אביו בשיתוק עקב שבץ מוחי והיה מרותק למיטתו  שנים רבות. אורן עזר ותמך בהתמדה באימו ובאביו. היה לו קשר חזק ואוהב עם בני משפחתו.
אורן רצה להתגייס לחיל הרגלים, בניגוד לאחיו ואחיותיו ששירתו בחיל האוויר. באוקטובר 1988 הוא גויס ומבוקשו ניתן לו. אורן סיים טירונות חי"ר, עבר קורס מ"כים, וביוני 1989 קיבל דרגת רב"ט. הוא היה חייל טוב, צייתן, שקט ומופנם. בצבא תמיד עזר לחבריו ולא התלונן בפניהם על המצב בביתו, ולמשפחתו לא סיפר על הקשיים בצבא.
ביום ט' בחשוון תש"ן, 6.11.1989, נהרג אורן בשעה ששמר עם חברו בשער היחידה, כתוצאה מתאונת ירי שהתרחשה במקום. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בחולון. אורן השאיר אחריו הורים, שני אחים – ירון ויוסף, ושתי אחיות – פרידה ואילנה. בן תשע עשרה היה בנופלו. כשנה לאחר מותו, נפטר גם אביו.
 
 
 
 
 
 
 
דף הנצחה זה נכתב על ידי הגר מור
רכזת פרויקט הקדשת עבודות סמינריוניות
מצטיינות במכללת סמינר הקיבוצים