הגדל חלון

 
אהוד גולדל
אהוד (אודי) נולד להוריו חנה ויצחק, ביום י"ג בחשוון תשכ"ט (3.11.1968) בצפת. הוא התחיל את לימודיו בבית-הספר הממלכתי-דתי 'בירב' שבעיר. בכיתה ה'. עבר ללמוד בבית-הספר הממלכתי-דתי 'האר"י'. משם המשיך וסיים את לימודיו התיכוניים במדרשיית 'נועם' שבפרדס חנה.
אהוד היה ילד מקסים. אמו מספרת כי היה שחקן, ופורים היה החג האהוב עליו. הוא נהג לאלתר לעצמו תחפושות ולעזור לחבריו עם תחפושותיהם. הוא היה גם עוזר בבית, ונהג לתקן כל דבר שהתקלקל. הוא היה ממציא פטנטים שיקלו על החיים ועל עבודות הבית. 
אהוד היה פעיל בסניף 'בני עקיבא' בצפת כחניך וכמדריך. בתנועה הוא היה "האמרגן" של כל האירועים. הייתה בו מנהיגות טבעית, והוא נשא באחריות רבה. חניכיו אמרו עליו: "אודי היה בעל מרץ ותושייה. תמיד חייך, צחק, הבין".
בשבתות שבהן לא הגיע הביתה מהמדרשיה, התנדב להדריך בסניף 'בני עקיבא' בכרכור.
 
אהוד אהב לטייל. לא היה שביל בגליל שלא טייל בו, ולא נחל שלא טבל במימיו. בכל מקום שטייל צילם נופים, ואת התמונות תיעד באלבומו שנותר אחריו.
 
בגיל בר מצווה נסע אודי עם הוריו לפולין למחנות הריכוז, ובעקבות נסיעה זו הוא כתב עבודה, והירצה בפני חבריו עליה. נושא נוסף שעניין אותו היה נושא החסידוּת, וגם על נושא זה כתב עבודה שזכתה להערכה רבה. בנוסף הוא נהג לכתוב שירים וסיפורים. בכל חג היה כותב טקסטים בענייני החג, אותם היה מקריא בפני המשפחה בזמן ארוחת החג. במדרשה ובתנועה הוא היה מארגן טקסים וכותב טקסטים לאירועים שונים.
 
אהוד התגייס לצה"ל בינואר 1987. הוא התחיל את דרכו בקורס טייס, ממנו נשר בהמשך, ועבר לשרת בחטיבת גולני. כשנה לאחר גיוסו השתלם בקורס מש"קי מודיעין. במלאת ארבעים שנה למדינה, קיבל אהוד תעודת חייל מצטיין של חטיבת גולני מאלוף פיקוד הצפון דאז, יוסי פלד. תעודת ההצטיינות ניתנה לו גם כהערכה על פרויקט שבנה. הפרויקט היה בניית חדר תוד"א (תודעת אויב), שברבות הימים הפך למוזיאון. בחדר זה הוא אסף את כל סוגי הנשקים שהאויב השתמש בהם נגד צה"ל. לפני יציאה לשטח, היו החיילים באים ללמוד על כך בחדר תוד"א. כיום נקרא חדר זה על שמו של אהוד גולדל.
מפקדיו אמרו עליו: "הצטיינת בכל התכונות הטובות והנכונות: חברות, חריצות, יוזמה ואחריות בלתי רגילות. מילאת כל מה שהוטל עליך תוך דבקות אמיתית בכל משימה."
המוטו של אודי היה: "מי שרוצה -  מצליח", וכך הוא עצמו היה, חדור מוטיבציה להצליח, ללמוד ולעזור בכל עת. 
ביום ג' בסיוון תשמ"ח (19.5.1988), נפל אהוד בעת שירותו הצבאי, והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בצפת. השאיר אחריו הורים ושני אחים - גדעון ויאיר. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל. משפחתו תרמה לזכרו ספר תורה לבית-הכנסת 'מניין בלום' בצפת, ואף סייעה בהוצאת קובץ סוגיות מפרי עטם של אברכי כולל מרכז תורני לאומי ע"ש רבי יוסף קארו זצ"ל בצפת.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דף הנצחה זה נכתב על ידי
הגר מור, רכזת פרוייקט
עבודות סמינריוניות מצטיינות