הגדל חלון
גל רודובסקי ז"ל
11.1.1977 – 5.9.1997
כ"א בטבת תשל"ז – ג' באלול תשנ"ז
 
גל, בנם הבכור של סמדר ומשה רודובסקי, ואחיהם של חן, טל ושי, נולד ביום ג', ה-11 בינואר 1977, בעיר רמת גן. האב משה, שרת בצבא קבע בחיל הים. כשגל נולד, הגיעה צוללת חדשה לחופי הארץ, ומשה החליט לקרוא לבנו על שמה - גל. זו היתה תחילת הזיקה של גל לעולם המים.
גל החל לשחות כשהיה בן 7 שנים, בבריכת השחייה רמב"ם בגבעתיים, ולאחר מכן עבר לקריית אונו לשחייה תחרותית, שם התמיד עד כיתה י"א. גל הצטיין גם בענפי ספורט אחרים: כדורגל, כדורסל וריצה. דבקות במטרה, התמדה ושאיפה להצליח, איפיינו את גל לא רק בתחום השחייה, אלא גם בענפים אחרים. גל היה תלמיד מצטיין לאורך כל שנות לימודיו, בבית הספר היסודי, בחטיבת הביניים ובתיכון, שם סיים בהצטיינות יתרה בתחום הלימודים והספורט.
את הכיתות הראשונות למד גל בבית ספר "תל"י" של היהדות המסורתית. מושגי המסורת אותם רכש בבית הספר, וכן ערכי היהדות שעל ברכיהם התחנך בבית, קיבלו אצלו את ביטויים בעיקר בקיום מצוות הנחת תפילין ותפילות יום השבת בבית הכנסת.
באוגוסט 1995 התגייס גל לשייטת 13. בעזרת כושר ההתמדה והדבקות במטרה, הוא עבר בהצלחה את מסלול ההכשרה המפרך במשך שנה ושמונה חודשים. לאורך השנים הצניע גל את הישגיו - אם בלימודים, אם בשחייה, ואם בצבא. ב-5 בספטמבר 1997, ג' באלול התשנ"ז, יצא גל למבצע "שירת הצפצפה" בלבנון. במבצע זה נפל גל עם עוד 11 מלוחמי השייטת.
משפחתו, קרוביו ומכריו של גל פועלים רבות להנצחתו: מתפללי בית הכנסת שבו נהג גל להתפלל, גייסו כספים לכתיבת ספר תורה לזכרו, שהוכנס לבית הכנסת ביום השנה הראשון לנפילתו. חבריו של גל הקימו את עמותת "החברים של גל" שבעזרתה גייסו כספים למען הקמת אנדרטה, שעומדת כיום מול ביה"ס היסודי "ויצמן" בהרצליה, שם למד. כספי העמותה נתרמו גם לשיפוץ מגרש הספורט של התיכון בו למד.
אורי קליינמן, מאמן השחייה שלו במכבי קריית אונו, יזם תחרות שחייה על שמו של גל.
המוטו של גל היה: "לא פורש" -  וכך גם כתב ביום גיוסו על דלת ארון הבגדים שלו.
לאחר מותו ראה אור ספר הנצחה לזכרו, הנושא את השם: "לא פורש".
בן 20 היה גל במותו.       
 
 
דף הנצחה זה נכתב על ידי קרן זוהר,                  
רכזת פרוייקט הקדשת עבודות
סמינריוניות מצטיינות למשפחות שכולות